• Poniedziałek, 24 czerwca 2024

Co to jest filtr oleju i do czego służy?

Co to jest filtr oleju i do czego służy?

29 kwietnia 2015, 15:37 wymiana oleju

Filtr oleju robi prawie to, co jest napisane na puszce: jest to część silnika Twojego samochodu, która filtruje olej. Jest to urządzenie o wielkości puszki fasoli, które jest absolutnie niezbędne dla sprawnego działania silnika.

Zadaniem filtra jest usuwanie z oleju silnikowego wszelkich zanieczyszczeń lub ciał zanieczyszczających. Jeśli do strumienia oleju dostaną się małe drobiny twardych substancji, mogą one ocierać się o ważne elementy maszyn i zużywać je znacznie szybciej. Jeśli jedna z takich drobinek brudu lub drobnych odłamków kamienia jest wystarczająco duża, może utknąć w części silnika i uniemożliwić ruch tłoka lub zamknięcie zaworu. Może to mieć poważne konsekwencje dla ogólnej wydajności silnika

i może spowodować problemy, których usunięcie będzie kosztować setki, jeśli nie tysiące funtów.

Uzyskaj ofertę na wymianę oleju

Filtr oleju w Twoim samochodzie jest po to, aby do tego nie dopuścić. Pomaga on oczyścić cały olej silnikowy, aby usunąć wszystkie te zanieczyszczenia, zanim będą one mogły spowodować poważne uszkodzenia części roboczych silnika.

Ale z czasem, gdy filtr przyciąga więcej kurzu i brudu, może zacząć się zatykać i przestać działać tak skutecznie, jak wcześniej. Jeśli filtr jest zbyt zatkany, aby prawidłowo wykonywać swoją pracę, brudny olej będzie nadal krążył w silniku Twojego samochodu, co doprowadzi do obniżenia ciśnienia oleju i ryzyka, że zanieczyszczenia będą miały drastyczny wpływ na wewnętrzne funkcjonowanie Twojego samochodu. Dlatego niezwykle ważna jest regularna wymiana filtra oleju

.

Instrukcja obsługi pojazdu powinna zawierać wskazówki, jak często należy wymieniać filtr oleju, ponieważ zależy to od marki i modelu pojazdu. Jeśli po spuszczeniu oleju z samochodu w celu jego wymiany, wygląda on na bardzo brudny, to zdecydowanie należy rozważyć wymianę filtra oleju.

Jeśli spuścić olej do przezroczystego pojemnika i pozostawić go do ostygnięcia, po tym, jak pozwolisz mu wszystko uruchomić, będzie można zobaczyć, czy jest dużo osadów gromadzących się na dole. Jeśli osad jest obecny, jest to wyraźny wskaźnik, że należy wymienić filtr oleju tak szybko, jak to możliwe.

Uzyskaj ofertę na wymianę oleju

Wszystko o wymianie oleju

  • Wymień swój olej>.
  • Jak przeprowadzić wymianę oleju
  • Do czego właściwie służy olej w Twoim samochodzie?
  • Jak wymienić filtr oleju.
  • Jak często należy wymieniać olej?
  • Co to jest filtr oleju?