• Poniedziałek, 24 czerwca 2024

Co to jest najlepszy sposób, aby chronić swój samochód przed najcięższymi kwietniowymi deszczami?

Co to jest najlepszy sposób, aby chronić swój samochód przed najcięższymi kwietniowymi prysznicami?

24 kwietnia 2015, 12:25 serwis

Deszcz jest czymś, co jest całkowicie nieuniknione, gdy mieszkasz w Wielkiej Brytanii i niestety może mieć poważne skutki dla Twojego samochodu, jeśli nie zabezpieczysz go odpowiednio.

Miesiąc kwiecień to pora roku, która jest dobrze znana z tego, że ma jedne z najbardziej deszczowych okresów, więc chociaż lato jest w drodze, warto pomyśleć o ochronie swojego samochodu przed wodą, a także ciepłem i słońcem.

Skorzystaj z oferty na usługi serwisowe

Liczba pojazdów, które ulegają awarii i wymagają pomocy drogowej zawsze wzrasta podczas bardziej wilgotnych miesięcy. Dzieje się tak dlatego, że nawet niewielkie ilości wilgoci mogą powodować ogromne problemy, jeśli dostaną się do niewłaściwych części samochodu. Chociaż samochody są zaprojektowane tak, aby wytrzymać pewną ilość deszczu, silniki i systemy elektryczne nie są w pełni wodoodporne i mogą łatwo ulec uszkodzeniu, jeśli zostaną wystawione na działanie zbyt dużej ilości wody. Oto kilka pomocnych wskazówek, które podpowiedzą Ci, jak najlepiej chronić swój pojazd przed szkodliwym działaniem deszczu.

1) Parkuj wewnątrz

Jeśli masz garaż lub bardziej osłonięte miejsce do parkowania, wykorzystaj je, aby utrzymać samochód poza zasięgiem żywiołów. Parkowanie w zadaszonym miejscu nie tylko chroni samochód przed deszczem, ale także przed światłem słonecznym i skrajnymi temperaturami. Jeśli możesz znaleźć miejsce parkingowe z częściowym zadaszeniem, np. pod drzewem, to zawsze jest to lepsze rozwiązanie niż pozostawienie samochodu na otwartej przestrzeni.

2) Nałóż na niego wosk

Pokrycie samochodu woskiem nie tylko sprawi, że będzie on wyglądał niezwykle lśniąco, ale także zapewni warstwę ochronną przed deszczową pogodą. Wosk tworzy barierę pomiędzy zewnętrzną częścią samochodu a wodą deszczową, powstrzymując oba te czynniki przed kontaktem ze sobą. Oznacza to, że lakier jest chroniony przed wodą i nie ma szans na rdzewienie.

3) Zainwestuj w pokrowiec samochodowy

Jeśli musisz zostawić swój samochód zaparkowany na zewnątrz w deszczową pogodę, inwestowanie w pokrowcu samochodowym może być odpowiedzią na wszystkie Twoje problemy. Pokrowce samochodowe są zazwyczaj wykonane z materiału, który jest zarówno wodoodporny i oddychający. Oznacza to, że woda nie może przedostać się przez tkaninę, ale każde wilgotne powietrze, które może być uwięzione pod pokrowcem, będzie mogło się wydostać. Tworzy to najlepsze możliwe środowisko do ochrony samochodu przed żywiołami, nawet jeśli mogą one być trochę kłopotliwe w zakładaniu i zdejmowaniu.

4) Nie wykonuj niepotrzebnych przejazdów w deszczu

To jest tak kuszące, aby użyć samochodu, aby dostać się z A do B, gdy pada deszcz, zamiast znaleźć alternatywną metodę transportu. Jeśli często jeździsz samochodem w deszczu, części zużywają się i rdzewieją szybciej niż w przypadku jazdy przy dobrej pogodzie. Woda z drogi rozpryskuje się na spodniej części samochodu i może zacząć zużywać ważne części silnika. Jeśli Twoja podróż może poczekać do czasu, gdy deszcz się uspokoi, to jest to prawdopodobnie znacznie lepsza opcja.

5) Błotniki

Błotniki nie tylko chronią Twój samochód przed nadmiarem błota z drogi, ale mogą również chronić Twoje koła i hamulce przed uszkodzeniem przez wodę. Błotniki będą odbijać wodę, tworząc barierę ochronną, aby przekierować wodę i błoto, rozpylane w powietrzu przez ruch kół.

6) Zaplanuj swoją podróż

Jeśli wiesz, że trasa, którą zwykle pokonujesz, obejmuje obszary narażone na zalanie, poświęć minutę na ponowne zaplanowanie podróży przed wyruszeniem w drogę. Jazda w głębokiej wodzie może spowodować nieodwracalne uszkodzenie wewnętrznych elementów silnika

. Warto skorzystać z 10-minutowego objazdu, aby uniknąć konieczności wymiany całego silnika pojazdu. W przypadku konieczności przejazdu przez zalane tereny należy natychmiast sprawdzić działanie hamulców.

Ponieważ hamulce

znajdują się w pobliżu kół, są one bardzo narażone na działanie wody i mogą zostać łatwo uszkodzone lub rozerwane przez dużą ilość wody za jednym razem. Przed dalszą jazdą należy powoli oddalić się od miejsca zalania i kilkakrotnie nacisnąć hamulce, aby upewnić się, że są w pełni sprawne.

Uzyskaj ofertę na naprawę

Wszystko o serwisowaniu i przeglądach samochodowych

  • Już dziś poddaj swój samochód profesjonalnej kontroli.
  • Czego powinienem się spodziewać oddając samochód do serwisu?
  • Dlaczego ważne jest, aby serwisować samochód
  • Co powinno być zawarte w przeglądzie Twojego samochodu?
  • Co należy zrobić przed oddaniem samochodu do serwisu?
  • Wskazówki, dzięki którym paliwo starcza na dłużej
  • Jak chronić swój samochód przed letnimi upałami
  • Jak wymienić żarówki w samochodzie
  • Jaki jest najlepszy sposób na ochronę samochodu przed najcięższymi kwietniowymi deszczami?