• Poniedziałek, 24 czerwca 2024

Czy Twój Nissan potrzebuje nowych hamulców?

Czy Twój Nissan potrzebuje nowych hamulców?

19 lipca 2017, 10:11 nissan hamulce,

Powrót w 2013 roku, Autobutler przeprowadził kontrolę cen na wszystkich prac hamulcowych, które zostały wystawione na przetarg wśród stowarzyszonych warsztatów. Wyniki pokazały wtedy, że jako właściciel samochodu można było zaoszczędzić 31 procent na rachunku z warsztatu, wybierając najtańszą, a nie najdroższą ofertę.

Aby pomóc Ci długo, obliczyliśmy średnią cenę za prace przy hamulcach dla Nissana, przeprowadzone w warsztatach zrzeszonych w Autobutler:

Cena średnia Min - max
£ 209 £ 126 - £ 343 Uzyskaj ofertę

Ceny oparte są na wszystkich cytatów wysłanych przez autobutler.co.uk, i mogą zawierać błędy lub różnić się. Proszę utworzyć zlecenie, jeśli chcesz otrzymać szczegółową ofertę dla swojego samochodu.

Kalkulacja jest oparta na wszystkich ofertach wymiany hamulców dla Nissana

, które zostały wysłane do użytkownika Autobutler. Korzystając z Autobutler, znasz cenę, zanim weźmiesz samochód do warsztatu. Za naszym pośrednictwem zawsze otrzymają Państwo szczegółowy opis zakresu usługi, a tym samym większą pewność, że wybiorą Państwo właściwy warsztat.

Uzyskaj oferty na nowe hamulce - Nissan

Problemy z hamulcami Twojego samochodu

Na różnych stronach internetowych poświęconych motoryzacji często można przeczytać artykuły na temat różnych funkcji, jakie pełnią różne części samochodowe i jak ważne jest, aby w silniku nie brakowało oleju silnikowego lub aby pasek rozrządu był tak zużyty, że grozi to jego zerwaniem podczas jazdy.

Można by łatwo wpaść na pomysł, że wszystkie części i funkcje samochodu są tak samo ważne. A jednak nie, ponieważ jeśli jest jakaś sprawa, w której nie można wystarczająco podkreślić bezpieczeństwa i zdolności do działania, to są to hamulce samochodowe.

Kiedy pojedziesz swoim Nissanem na przegląd, mechanik przeprowadzi kontrolę hamulców

. Ale będzie to tylko kontrola wzrokowa, chyba że uzgodniono inaczej.

Profesjonalna kontrola hamulców w Nissanie

Mechanik zagląda za felgę, aby sprawdzić, na ile zużyte są hamulce, a w zestawieniu z tym, jak samochód reaguje po wjechaniu na podnośnik, mechanik dzięki swojemu doświadczeniu może szybko ocenić stan hamulców.

Ponieważ jest to tylko kwestia oględzin, ważne jest, aby samemu codziennie obserwować, czy układ hamulcowy samochodu nagle nie zaczyna reagować inaczej. Jeśli zauważysz nieprawidłowości lub podejrzewasz, że coś jest nie tak z hamulcami w Twoim Nissanie, powinieneś natychmiast skontaktować się z warsztatem. Tam zostanie przeprowadzona kontrola hamulców, która wskaże, czy ewentualnie konieczne jest ich wyczyszczenie, nasmarowanie i/lub regulacja.

Zaleca się korzystanie z warsztatu, w którym Twój Nissan może podjechać na tzw. rolkowy tester

hamulców, dzięki czemu mechanik będzie mógł sprawdzić równomierność hamowania samochodu na wszystkich czterech kołach.

Wymiana hamulców - poznaj wycenę

Kiedy otrzymujesz ofertę na wymianę hamulców, jest ona zazwyczaj podawana jako cena całkowita, obejmująca roboczogodziny oraz części zamienne. Jeśli porównujesz kilka ofert, zawsze powinieneś sprawdzić, czy warsztat obliczył, że należy wymienić zarówno płytę hamulcową, zacisk, jak i tarcze i klocki hamulcowe.

Jeśli okaże się, że należy wymienić np. tylko klocki i ewentualnie tarcze, to jest to drobnostka i będzie miało wpływ na ilość godzin pracy. Wymiana przewodów hamulcowych w samochodzie rzadko jest uwzględniana w standardowej wycenie warsztatu. Rzadko zdarza się, że trzeba je wymienić, ale dla pewności należy poprosić mechanika o sprawdzenie, czy przewody są takie, jakie powinny być.

Jeśli okaże się, że jest to poważna praca, gdzie hamulce, w tym przewodów hamulcowych i płynu hamulcowego, wszystkie muszą być zastąpione, to szybko dodać kilka godzin do rachunku. Jest to jeden z głównych powodów, że zawsze należy sprawdzić wcześniej, co jest zawarte w zadaniu, a następnie porównać oferty i stawki godzinowe z różnych warsztatów.

Uzyskaj oferty na nowe hamulce - Nissan

Czy nadszedł czas, aby wymienić hamulce w moim samochodzie?

Ważne jest, aby serwisować hamulce w swoim Nissanie

w regularnych odstępach czasu. To, jak często należy wymieniać hamulce, zależy między innymi od Twoich nawyków i stylu jazdy. Hamulce są bardziej obciążające, jeśli na przykład jeździsz głównie w mieście, gdzie często hamujesz na światłach itp.

Prawie wszystkie samochody mają dziś wskaźnik zużycia hamulców, który zużywa się podczas jazdy. Gdy klocki hamulcowe wymagają wymiany, pojawia się przewód, który uruchamia lampkę ostrzegawczą na desce rozdzielczej samochodu. Gdy zapali się lampka ostrzegawcza, nadszedł czas na wymianę hamulców

.

Innym wskaźnikiem, że klocki hamulcowe są zużyte, jest to, że hamowanie wydaje się "nierówne" lub gdy podczas hamowania słychać gwizd. Oba te zjawiska są zazwyczaj oznakami, że klocki hamulcowe wymagają pilnej wymiany.

Wreszcie, pedał hamulca, który może być stopniowane dalej i dalej w dół, zanim hamulce są aktywowane jest również znak ostrzegawczy, że klocki hamulcowe są zużyte i nie działa prawidłowo.

Chroń swoje hamulce

Będąc świadomym i dostosowując swoje nawyki jazdy, możesz być w stanie sprawić, że Twoje hamulce będą działać znacznie dłużej. Poniżej znajdują się dwie dobre wskazówki, jak ostatecznie zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i kłopoty z wymianą klocków hamulcowych zbyt często.

  1. Używaj neutralnego biegu samochodu

Im mniejsza prędkość samochodu podczas hamowania, tym mniejsze zużycie układu hamulcowego samochodu. Można zatem umieścić samochód w pozycji neutralnej i toczyć się do miejsca, gdzie trzeba zrobić stop.

  1. Pracowitość zużywa hamulce

Jeśli często jesteś zbyt zajęty, gdy jesteś na drodze, to na pewno wpłynie to na twoją jazdę. W przeciwieństwie do powyższego opisu, najprawdopodobniej zatrzymasz się z pełną prędkością i zahamujesz dopiero w ostatniej chwili. Zamiast tego wjedź na drogę z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu zwiększysz bezpieczeństwo na drodze, ale także znacznie mniej zużyjesz hamulców.

Uzyskaj ofertę na nowe hamulce - Nissan