• Poniedziałek, 24 czerwca 2024

Ile kosztują nowe hamulce?

Wciskasz pedał gazu i pojazd reaguje natychmiast - dobrze. Ale potem naciskasz na pedał hamulca i coś jest nie tak. Niezależnie od tego, czy problemem jest piszczący dźwięk, czy dłuższa droga hamowania niż wcześniej, prawdopodobnie wskazuje to, że nadszedł czas na naprawę hamulców, a Twoje pierwsze pytanie brzmi prawdopodobnie "ile kosztują nowe hamulce?". Odpowiedź jest taka, że zależy to od kilku czynników.

Jaki masz samochód?

To nie może być zaskoczeniem, że hamulce dla subkompaktowego samochodu dojeżdżającego do pracy będą mniej kosztowne niż hamulce dla wysokiej wydajności samochodu sportowego lub mięśniowego. Być może nawet zapłaciłeś dodatkowo przy zakupie samochodu za zmodernizowane hamulce. Przywrócenie hamulców do ich oryginalnych specyfikacji będzie zazwyczaj wiązało się z kosztem proporcjonalnym do ceny samochodu.

Czy jesteś oryginalistą?

To, czy jesteś zwolennikiem oryginalności, zależy od tego, czy uważasz, że Twój samochód musi mieć oryginalne części producenta oryginalnego wyposażenia (OEM), a nie części z rynku wtórnego, które pasują do Twojej marki i modelu. Istnieje wiele wysokiej jakości opcji rynku wtórnego, które będą działać tak dobrze, jak części OEM, więc jeśli nie masz pracy hamulca wykonane na klasycznym samochodzie, który będzie bezlitośnie oceniana na okres poprawności i oryginalności, można zaoszczędzić znaczne pieniądze.

hamulce

Czego potrzebują Twoje hamulce?

Naprawa hamulców nie jest zadaniem typu "wszystko albo nic". Czasami wystarczą nowe klocki hamulcowe, ale zużyte klocki mogą w krótkim czasie doprowadzić do innych problemów, najczęściej do uszkodzenia wirników. Jeśli tak się stało, możesz być patrząc na posiadanie swoich rotorów resurfaced, a jeśli uszkodzenie jest znaczne, może trzeba mieć swoje rotory wymienione.

Nawet przy prawidłowej konserwacji i pielęgnacji, tarcie powstające podczas hamowania oznacza, że w pewnym momencie eksploatacji pojazdu wirniki zużyją się zbyt słabo, aby zapewnić odpowiednią siłę hamowania. Jeśli jesteś w tym punkcie, warto wymienić również przewody hamulcowe i ewentualnie pompę hamulcową, w zależności od jej stanu. Jeśli coś poważniejszego poszło nie tak, możesz nawet potrzebować nowego zacisku. Oczywiście, im więcej elementów się wymienia, tym wyższa może być cena.

Kto wykonuje pracę?

Dealerzy zazwyczaj pobierają wyższe opłaty za robociznę niż niezależne warsztaty i mechanicy. Jeśli jednak jesteś majsterkowiczem, możesz być bardzo zadowolony z ceny hamulców zakupionych i zamontowanych w domu, ponieważ robocizna może kosztować tyle samo, co części, jeśli masz garaż do wykonania pracy. Wystarczy pamiętać, że hamulce są krytycznym elementem swojego samochodu, a Twoje bezpieczeństwo zależy od tej pracy jest zrobione dobrze. Jeśli masz przyzwoitą ilość doświadczenia DIY z pojazdu i dobre zrozumienie systemu hamulcowego pojazdu, może to być praca można zrobić w godzinach popołudniowych. Jeśli nie czujesz się na siłach, lokalna NAPA AutoCare może zająć się tym dla Ciebie.

Ze względu na wszystkie zmienne, koszt naprawy układu hamulcowego jest trudny do określenia. W tym celu należy skorzystać z kosztorysu sporządzonego przez lokalny serwis, warsztat lub mechanika. Możesz również uzyskać wycenę dla większości pojazdów za pomocą naszego narzędzia online. Bądź przygotowany - same części do wymiany klocków hamulcowych będą prawdopodobnie kosztować więcej niż 100 dolarów za koło. Jeśli w grę wchodzą hamulce, wirniki, przewody i inne elementy, w przypadku nowszych samochodów nie jest to wcale czterocyfrowy rachunek.

Czytaj dalej na: http://kumhomotorsport.pl