• Poniedziałek, 22 lipca 2024

Index Ventures zainwestuje w Autobutler

Index Ventures zainwestuje w Autobutler

15 lipca 2014, 07:31

Autobutler, internetowy rynek napraw samochodowych, pozyskuje 5,8 mln euro, aby zmienić sposób korzystania z warsztatów samochodowych przez europejskich właścicieli samochodów.

Londyn i Kopenhaga, 15 lipca 2014 r:

Autobutler, wiodąca platforma online do serwisowania i konserwacji samochodów, pozyskała 5,8 mln euro w ramach rundy prowadzonej przez Index Ventures na ekspansję w Europie, początkowo koncentrując się na Niemczech i Wielkiej Brytanii. Do tej pory 140 000 klientów skorzystało z Autobutlera, aby znaleźć niezawodny i niedrogi warsztat samochodowy, który naprawi lub serwisuje ich samochód, wybierając z rosnącej listy 3 300 regionalnych i krajowych sieci warsztatów, jak również warsztatów niezależnych. Właściciele samochodów od dawna napotykają na szereg problemów podczas poszukiwania odpowiedniego warsztatu, który naprawi lub obsłuży ich pojazd. Powszechne, dobrze udokumentowane skargi kierowców obejmują brak spójności i przejrzystości, a także fakt, że istnieje niewiele niezawodnych sposobów - poza ustnym przekazem - na wcześniejsze sprawdzenie jakości pracy i obsługi klienta.

Autobutler został założony, aby rozwiązać wszystkie te problemy i zakończyć nieprzyjemne niespodzianki, umożliwiając swoim klientom wyszukiwanie online lokalnego warsztatu, porównywanie cen i weryfikację wiarygodności warsztatów. Użytkownik po prostu wybiera markę i model samochodu na stronie, pracę, która musi być podjęta, wraz z lokalizacją, a praca idzie do przetargu. W ciągu 24 godzin właściciel samochodu otrzymuje do trzech ofert od sprawdzonych lokalnych warsztatów i może zapoznać się z opiniami klientów przed dokonaniem wyboru. W międzyczasie Autobutler udowodnił, że pomaga uczestniczącym warsztatom rozwijać ich bazy klientów, jednocześnie oferując im większą widoczność online i marketingową poprzez swoją platformę, jak również pulpit nawigacyjny do zarządzania codziennym przepływem pracy i zabiegania/składania ofert na nadchodzące naprawy i prace serwisowe. Do tej pory firma pomogła warsztatom partnerskim wygenerować dziesiątki milionów dodatkowych przychodów. Po ponad dwukrotnym zwiększeniu własnych przychodów w każdym roku od momentu uruchomienia, Autobutler ma stać się największym europejskim rynkiem online dla napraw samochodowych do końca roku.

Oprócz dodania warsztatów partnerskich w Wielkiej Brytanii i Niemczech - rynków napraw samochodowych wartych odpowiednio 1,1 mld funtów i 2,5 mld euro - firma wykorzysta inwestycję do rozszerzenia swojego światowej klasy systemu CRM dla warsztatów samochodowych i zwiększenia liczby klientów poprzez wzmożony marketing.

"Autobutler stworzył zupełnie nowy rynek dla właścicieli samochodów i warsztatów samochodowych, oferując produkt, który przynosi korzyści wszystkim uczestnikom łańcucha wartości" - powiedział Christian Legêne, Globalny Dyrektor Generalny i Partner firmy. "Od momentu założenia firmy cztery lata temu, przyniosła ona znaczące dochody warsztatom partnerskim oraz wartość i spokój ducha ich klientom. Wierzymy, że istnieje duży rynek do ekspansji w Wielkiej Brytanii i Niemczech, i postrzegamy to jako zaszczyt, że jeden z najbardziej prestiżowych inwestorów w Europie, Index Ventures, zdecydował się zainwestować w naszą firmę, gdy wchodzimy w kolejną fazę wzrostu."

Partner Generalny Indeksu Ben Holmes, który dołączy do zarządu Autobutler, dodał:

"Budowanie rynku online może być wyzwaniem. Po pierwsze, istnieje techniczne wyzwanie zbudowania produktu, który zaspokaja wszystkie potrzeby konsumentów i uczestniczących firm. Równolegle firma musi zbudować swoją sieć dostawców i wygenerować popyt wśród klientów. Jesteśmy przekonani, że Christian, Peter i zespół Autobutler posiadają niezbędne składniki - mieszankę doskonałej znajomości produktu, wysoce skutecznego mechanizmu sprzedaży i marketingu oraz najlepszych praktyk operacyjnych - i jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością współpracy z nimi."

Index Ventures poprowadził rundę założycielską o wartości 5,8 mln euro z udziałem dotychczasowych inwestorów, w tym Dawn Capital i skandynawskiej firmy venture capital Creandum.

Uzyskaj wycenę naprawy samochodu