• Poniedziałek, 24 czerwca 2024

Jak chronić swój samochód przed letnim upałem

Jak chronić samochód przed letnim upałem

02 kwietnia 2015, 09:56 serwis

Kierowcy często uważają, że zima to najtrudniejszy okres dla ich samochodów i podejmują dodatkowe środki ostrożności, aby zaparkować je w środku i chronić je przed ostrymi elementami, ale zapominają, że lato też zbiera swoje żniwo.

Słońce i ciepło w ciągu dnia, a także znaczny spadek temperatury, który może wystąpić w nocy, mogą mieć ogromny wpływ na samopoczucie Twojego pojazdu. Poniżej przedstawiamy kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec uszkodzeniom samochodu spowodowanym przez słońce i upał.

Wejdź do notowań

Zaparkuj samochód wewnątrz

Jeśli masz garaż lub zadaszone miejsce, w którym możesz zaparkować samochód, nie przestawaj tego robić tylko dlatego, że jest lato. Parkowanie samochodu wewnątrz lub pod dachem ochroni go przed skrajnymi temperaturami i ostrym światłem słonecznym. Może to również przynieść oszczędności na ubezpieczeniu samochodu, jeśli wspomnisz o tym swoim ubezpieczycielom.

Odpowiednio napompuj opony

W miesiącach letnich na drogach może być bardzo gorąco. Jeśli nie napompowałeś odpowiednio opon

, będą one bardziej podatne na przebicie w kontakcie z bardzo gorącą nawierzchnią. Zmiany temperatury między dniem a nocą również mogą mieć wpływ na poziom powietrza w oponach. W okresie letnim należy zwracać szczególną uwagę na ciśnienie w oponach i dopilnować, aby ciśnienie w oponach było zgodne z zaleceniami podanymi w instrukcji obsługi pojazdu.

Parkuj w cieniu

Jeśli to możliwe, parkuj w miejscach, gdzie samochód nie będzie narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Jeśli w pobliżu znajduje się duże drzewo, zadaszony parking, garaż lub zacieniona strona ulicy, gdzie można zaparkować, na dłuższą metę będzie to miało duże znaczenie. Jest to również tani i łatwy sposób ochrony samochodu przed słońcem i nie wymaga żadnych inwestycji czasu ani pieniędzy.

Get up to quotes

Miej oko na pasy

Każda część samochodu, która ma dużą zawartość gumy, jest narażona na uszkodzenie w wyniku zmian temperatury w miesiącach letnich. Guma rozszerza się w upale i kurczy, gdy jest zimno, a to ciągłe budowanie i uwalnianie napięcia może powodować pęknięcia w paskach silnika, które mogą prowadzić do przerw. Nie ma wiele można zrobić, aby zapobiec temu z dzieje, ale upewnij się, że wziąć swój samochód do warsztatu, jeśli słyszysz żadnych niezwykłych piski pochodzące z silnika

, ponieważ może to być wskaźnik uszkodzonego paska.

Sprawdź poziom płynów

Wszystkie płyny w Twoim samochodzie mogą zacząć parować podczas letnich upałów. Zwróć szczególną uwagę na poziom wszystkich płynów w silniku: Płyn do mycia szyb; płyn chłodzący silnik; płyn hamulcowy i olej

silnikowy.

Przykryj wnętrze

Jeśli nie możesz zaparkować pod drzewem, na krytym parkingu lub w garażu, gdy słońce mocno operuje, wnętrze samochodu może ucierpieć z powodu wystawienia na działanie promieni słonecznych i ciepła. Użycie osłon przeciwsłonecznych na przednią szybę, aby osłonić samochód przed częścią światła i ciepła może być niezwykle skuteczne. Są one zazwyczaj składane, lekkie i łatwe do przechowywania, więc nie zajmują dużo miejsca w samochodzie, ale mogą chronić deskę rozdzielczą, tapicerkę i kierownicę przed uszkodzeniami spowodowanymi wysoką temperaturą.

Przyciemniane okna

Jeśli musisz zostawić swój samochód zaparkowany na zewnątrz w bezpośrednim świetle słonecznym przez większość czasu, wtedy może się okazać, że warto zainwestować w przyciemniane okna. Przyciemniane okna i przednie szyby mogą pomóc chronić wnętrze samochodu przed promieniami słonecznymi bez wpływu na widoczność.

Ochrona przed woskiem

Jeśli bierzesz swój samochód na myjnię samochodową, warstwa wosku w sprayu może pomóc chronić lakier przed działaniem promieni słonecznych. Jest to stosunkowo tani sposób, aby upewnić się, że lakier

nie blaknie tak bardzo z powodu wystawienia na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Podczas gdy zazwyczaj podejmujemy niezbędne środki ostrożności, aby uchronić się przed skutkami zimy na naszym samochodzie, często zapominamy o wszelkich problemach, które mogą pojawić się w gorących miesiącach letnich. Miejmy nadzieję, że powyższe punkty pomogą Ci chronić Twój samochód tego lata.

Skorzystaj z ofert na usługi serwisowe

Wszystko o serwisowaniu i przeglądach samochodowych

  • Już dziś poddaj swój samochód profesjonalnej kontroli.
  • Czego powinienem się spodziewać oddając samochód do serwisu?
  • Dlaczego ważne jest, aby serwisować samochód
  • Co powinno być zawarte w przeglądzie Twojego samochodu?
  • Co należy zrobić przed oddaniem samochodu do serwisu?
  • Wskazówki, dzięki którym paliwo starcza na dłużej
  • Jak chronić swój samochód przed letnimi upałami
  • Jak wymienić żarówki w samochodzie
  • Jak wymienić wycieraczki i pióra wycieraczek przedniej szyby?