• Piątek, 24 maja 2024

Jak umyć samochód

Jak umyć samochód?

30 listopada 2015, 14:08 pielęgnacja samochodu

Regularne mycie samochodu może być bardzo pomocne w przedłużeniu żywotności karoserii.

Większość samochodów poddawana jest codziennemu działaniu zanieczyszczeń, takich jak sól i żwir z dróg, pył hamulcowy i ptasie odchody. Regularne mycie samochodu i usuwanie tych zanieczyszczeń, zanim zaatakują one lakier, pomoże przedłużyć żywotność karoserii.

Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie zadbać o swój samochód, zawsze możesz zlecić to profesjonalistom.

Zyskaj do kwot za pielęgnację samochodu

Ręcznemycie samochodu jest prostym zadaniem, które można wykonać przy użyciu kilku podstawowych środków czyszczących. Jeśli szukasz do mycia samochodu ręcznie, istnieje kilka wskazówek, które pomogą Ci osiągnąć profesjonalny i satysfakcjonujące wykończenie.
* Zaparkuj samochód z dala od bezpośredniego światła słonecznego. To powstrzyma samochód od szybkiego suszenia, co może prowadzić do plam i plam wody pojawiających się na farbie.
* Ustaw swoje materiały czyszczące w pobliżu samochodu, w tym wiadro z gorącą wodą z formułą czyszczenia, wiadro czystej zimnej wody i odpowiednie przybory do czyszczenia, takie jak gąbka i ściereczki.
* Sprawdź, czy wszystkie okna i drzwi w samochodzie są zamknięte i, jeśli to możliwe, zdejmij antenę.
* Jeśli masz wąż, użyj go, aby poluzować i zmiękczyć brud na zewnątrz samochodu.
* Umyć samochód sekcja po sekcji przy użyciu gąbki i gorącej wody z formułą czyszczącą. Najlepiej jest zacząć od dachu samochodu i pracować od góry do dołu. Upewnij się, że regularnie spłukujesz brud z gąbki.
* Po wyczyszczeniu każdej sekcji, spłukać obszar czystą zimną wodą - albo przez wąż lub wiadro.
* W trakcie mycia samochodu należy upewnić się, że reszta pojazdu pozostaje mokra, ponieważ ważne jest, aby po zakończeniu mycia osuszyć samochód ręcznikiem, a nie suszyć go na powietrzu.
* Dolną część samochodu oraz koła należy umyć jako ostatnie, ponieważ są to zazwyczaj najbrudniejsze części samochodu.
* Wyczyść listwy kół szczotką do kół, jeśli taką posiadasz, lub szmatką. Jeśli to możliwe, należy zmyć wężem wszelkie luźne zanieczyszczenia.
* Spłukać spód samochodu i koła czystą, zimną wodą z węża lub wiadra.
* Osuszyć samochód używając czystego ręcznika. Poprzez suszenie ręcznikiem, a nie pozwalając samochód do wyschnięcia powietrza, można wyeliminować plamy i plamy wody pojawiające. Plamy wody są spowodowane przez osady mineralne w wodzie - jak woda odparowuje, osady mineralne są pozostawione na lakierze pozostawiając ślady.
* Nałóż pastę i wosk, jeśli chcesz.Myjąc samochód ręcznie, można również sprawdzić, czy na karoserii nie ma żadnych śladów odprysków, pęknięć, odbarwień lub korozji

.

Zauważając wady wcześnie, można szukać ich naprawy tak szybko, jak to możliwe, oszczędzając sobie możliwości drogiego rachunku, jeśli zostały one pozostawione bez kontroli.

Skorzystaj z ofert na przeglądy samochodowe

Wszystko o Pielęgnacja samochodu

  • Pielęgnacja samochodu i dlaczego jest ważna
  • Jak przeprowadzić mycie silnika samochodu
  • Jak umyć samochód
  • Jak polerować samochód
  • Co to jest myjnia bezwodna?