• Poniedziałek, 22 lipca 2024

Tani test MOT

Tani test MOT

27 stycznia 2015, 09:10 MOT Test MOT

Zazwyczaj, jeśli twój samochód musi iść do naprawy, większość z nas dostanie kilka różnych ofert od lokalnych warsztatów samochodowych, aby dowiedzieć się, kto może wykonać pracę za najlepszą cenę. Testy MOT nie mogą jednak przekroczyć pewnego limitu cenowego, dlatego cena za test MOT raczej nie będzie się różnić w zależności od warsztatu.

Kluczem do zrobienia MOT tak tanie, jak to możliwe jest przygotowanie. Jeśli przygotujesz swój samochód do MOT, wtedy cały proces może kosztować cię znacznie mniej, zwłaszcza jeśli jest coś, co trzeba naprawić.

Uzyskaj oferty na przegląd przed MOT

Upewnij się, że Twój samochód przejdzie za pierwszym razem

Często może się zdarzyć, że zapłacisz za dużo więcej niż tylko cenę testu MOT

. Możesz mieć tylko kilka dni pomiędzy testami, aby naprawić wszelkie problemy, a to może kosztować Cię pieniądze, aby zrobić to szybko. Upewnij się, że jesteś świadomy, kiedy Twój MOT jest wymagany. Jeśli masz dużo ostrzeżenia, można zacząć myśleć o wszelkich istotnych napraw, że samochód może potrzebować i dostać je zrobić przed MOT jest należne.

Jeśli twój samochód nie przejdzie MOT, otrzymasz okres czasu, w którym musisz dokonać niezbędnych napraw. To okno czasowe może być dość krótki, i może nie dać Ci wystarczająco dużo czasu, aby rozejrzeć się za najlepszą cenę. Jeśli myślisz o tym z dużym wyprzedzeniem przed MOT, będziesz w stanie poprosić o różne oferty i uzyskać najtańszą cenę, aby naprawić go w czasie do testu.

5 prostych rzeczy do sprawdzenia

Istnieje kilka naprawdę bardzo prostych powodów, dla których samochód może nie być uznany za bezpieczny na drodze i dlatego nie przejdzie przeglądu technicznego. Powody te są często małe rzeczy, które można było sprawdzić samemu wcześniej, ale może skończyć się kosztować więcej pieniędzy niż to konieczne, jeśli samochód nie przejdzie z ich powodu. Zanim zabierzesz pojazd na przegląd techniczny, sprawdź te 5 rzeczy:

 1. Przednia szyba - upewnij się, że wszelkie odpryski zostały naprawione, nie ma pęknięć ani odbarwień.
 2. Ciśnienie w oponachi bieżnik - dodanie powietrza do opon będzie Cię kosztować 20p na stacji benzynowej, ale jeśli nie przejdziesz przeglądu technicznego z powodu niskiego ciśnienia w oponach, będziesz musiał zapłacić o wiele więcej. Sprawdź ogólny stan opon i jeśli wymagają one wymiany, będziesz w stanie uzyskać znacznie lepszą ofertę, jeśli zaczniesz szukać z dużym wyprzedzeniem.
 3. Pasy bezpieczeństwa - upewnij się, że nie ma problemów z żadnymi pasami bezpieczeństwa. Jeśli wiesz, że jeden nie działa prawidłowo, a następnie upewnij się, że masz go naprawić, zanim włożysz swój samochód do jego MOT. Może to uchronić Cię przed koniecznością ponownego płacenia za badanie.
 4. Poziom oleju i paliwa - sprawdź, czy olej jest uzupełniony i upewnij się, że na desce rozdzielczej nie ma żadnych lampek ostrzegawczych.
 5. Hamulec ręczny - upewnij się, że hamulec ręczny jest w pełni sprawny. Jeśli są z nim jakieś problemy, rozejrzyj się, kto może go naprawić za najlepszą cenę przed przeglądem technicznym.

Pobierz instrukcje do wstępnej kontroli MOT

Darmowy ponowny test, ale czy jest darmowy?

Jeśli twój samochód nie

przejdzie przeglądu MOT, będziesz musiał go ponownie sprawdzić, zanim będziesz mógł legalnie poruszać się nim po drogach. Niektóre warsztaty oferują bezpłatny ponowny test, jeśli to one dokonują napraw Twojego samochodu. Oczywiście, będą one pobierać opłaty za naprawy, a niektórzy mechanicy będą czynnikiem cena ponownego badania w opłatę za naprawę samochodu. Może to oznaczać, że w rzeczywistości nie otrzymujesz najlepszej oferty. Nawet jeśli masz tylko kilka dni, aby uzyskać naprawy na swoim samochodzie, nadal można dzwonić wokół kilku warsztatów, aby uzyskać cytaty z nich. Może nawet być w stanie uzyskać jeden garaż, aby dopasować cenę innego, jeśli istnieje duża rozbieżność w cenie.

Uzyskaj oferty na kontrolę przed-MOT i test MOT

Odwiedzając Autobutler, można znaleźć warsztaty, które oferują MOTs w pobliżu. Jeśli zdecydujesz się na naprawę pojazdu i test MOT w tym samym garażu, powinni oni naprawić wszystko przed testowaniem pojazdu, tak aby zdał za pierwszym razem. Istnieje szansa, że warsztat znajdzie więcej usterek w Twoim samochodzie niż początkowo oczekiwano, w takim przypadku może zasugerować przeprowadzenie kontroli przed MOT, a Ty możesz zlecić komuś innemu naprawę i badanie samochodu.

Za pośrednictwem Autobutlera użytkownicy wystawiają oceny i recenzje każdemu warsztatowi po tym, jak ich samochód został naprawiony. Warsztaty będą wiedzieć, jeśli zarezerwowałeś swoją wizytę przez Autobutler, a zatem będziesz traktowany jako VIP, ponieważ będą chcieli, aby upewnić się, że dostaną dobrą recenzję po tym. Na naszej stronie internetowej będą mogli Państwo przeglądać najlepsze oferty i porównywać ceny, oferty i oceny innych właścicieli samochodów, zanim wybiorą Państwo najlepszą ofertę.

Pobierz ofertę na przegląd przed MOT

Wszystko o MOT

 • Pamiętaj o przeglądzie technicznym swojego samochodu
 • Sprawdź status MOT pojazdu
 • Jak przygotować samochód do przeglądu technicznego
 • Tani test MOT
 • Kiedy idziesz na swój MOT
 • Co zrobić, jeśli test MOT nie powiedzie się?