• Piątek, 23 lutego 2024

Uzyskaj najlepszą cenę za montaż haka holowniczego do Twojego KIA

Uzyskaj najlepszą cenę za montaż haka holowniczego do Twojego KIA

14 sierpnia 2017, 14:27 hak holowniczy kia

Dla większości ludzi posiadanie haka holowniczego jest powodem do dumy. Mogą to być takie rzeczy jak przewożenie odpadów do centrum recyklingu za pomocą przyczepy, możliwość zamontowania uchwytu rowerowego, podczas gdy inni lubią spędzać letnie wakacje z przyczepą kempingową przyczepioną do samochodu.

Mimo, że hak holowniczy służy wielu celom i jest wygodny do posiadania na samochodzie, tylko bardzo niewiele samochodów opuszcza fabrykę z już zamontowanym hakiem holowniczym. Hak holowniczy jest czymś, co wymaga doposażenia.

Na Autobutler sprawdziliśmy, ile kosztuje montaż haka holowniczego w Kia

. Cena jest wyliczona jako średnia.

Średnia cena za Kia: £337

Kalkulacja nie uwzględnia modelu samochodu ani typu haka holowniczego.

Montaż haka holowniczego - co powinieneś wiedzieć wcześniej

Zanim znajdziesz warsztat, który wykona montaż haka holowniczego, oto kilka wskazówek, o czym powinieneś wiedzieć, gdy chcesz zamontować hak holowniczy

w swoim samochodzie KIA.
  1. Czy muszę wyrobić nowe prawo jazdy? - Nie, nie musisz. Wszyscy właściciele samochodów mogą jeździć z przyczepą lub przyczepą kempingową na standardowym prawie jazdy (kategoria B).

  2. Zasadniczo przyczepa wraz z ładunkiem nie może przekraczać 750 kg, a Twoja KIA i przyczepa nie mogą przekroczyć masy całkowitej ponad 3.500 kg.

  3. Dla mniejszych samochodów mogą obowiązywać specjalne przepisy (patrz niżej), dlatego w razie wątpliwości, z jaką masą można jechać, należy zapytać w miejscowym warsztacie samochodowym lub poszukać informacji na stronie internetowej policji.

Hak holowniczy do mniejszych samochodów

Jeśli jeździsz samochodem typu mini lub miejskim, takim jak KIA Rio lub KIA Picanto

, mogą obowiązywać specjalne przepisy dotyczące holowania przyczepy. Niektóre małe samochody nie mogą mieć zamontowanych haków holowniczych.

Niektóre marki uzyskały jednak zwolnienie z tego obowiązku, ale należy pamiętać, że jeśli producent samochodu nie zaleca początkowo montażu haka holowniczego na samochodzie, może to wiązać się z pewnym ryzykiem.

Wreszcie, możesz mieć problemy z gwarancją fabryczną, jeśli jeździsz z przeciążeniem i uszkodzeniem silnika.

W każdym razie, mini i mikro samochody nie może obsługiwać dużo wagi, więc jest ograniczony, co jest w stanie ciągnąć.

Dlatego zalecamy, aby dać mu dodatkową myśl przed rezerwacją czasu w garażu. Jeśli potrzebujesz tylko użyć haka holowniczego do bagażnika rowerowego, istnieją różne bagażniki rowerowe, które można zamontować z tyłu samochodu bez potrzeby haka holowniczego.

Hak holowniczy - więcej modeli do wyboru

Zasadniczo, istnieje kilka różnych typów

haków holowniczych do wyboru. Pierwszą rzeczą, jaką należy się upewnić, jest to, że hak holowniczy, który poleca warsztat, jest zatwierdzony do użytku w Wielkiej Brytanii. W przypadku samodzielnej instalacji haka holowniczego, należy go kupić za pośrednictwem autoryzowanego sprzedawcy.

Hak holowniczy jest dostępny jako stały lub zdejmowany, a oba są zatwierdzone przez władze. Odłączany hak holowniczy może wydawać się, jako najbardziej atrakcyjne rozwiązanie. Twoja KIA zyskuje ładniejszy tył, gdy hak nie jest włożony i wystaje przez cały czas. Mimo to, większość właścicieli samochodów decyduje się na stały hak holowniczy. Wyjaśnienie jest takie, że stały hak holowniczy jest tańszy w zakupie, a podczas gdy odłączany hak holowniczy może rdzewieć i utknąć, unikniesz takich problemów z hakiem holowniczym, który jest stały.

Gdy przyczepa ma własny układ hamulcowy

Jeśli Twoja przyczepa ma masę całkowitą powyżej 750 kg. musi mieć własny układ hamulcowy, dzięki czemu przyczepa hamuje automatycznie, gdy samochód zwalnia.

Jeżeli przyczepa lub samochód kempingowy posiada własny układ hamulcowy (hamulec najazdowy), ważne jest, aby działał on prawidłowo. Należy zwrócić się do najbliższego warsztatu w celu sprawdzenia, czy układ hamulcowy działa prawidłowo. Jeśli hamulce są uszkodzone, może się to skończyć mandatem, a w najgorszym razie poważnym wypadkiem.

Hak holowniczy wymaga przerejestrowania samochodu

Możesz zamontować hak holowniczy na samochodzie samodzielnie, tak długo, jak pamiętasz, że samochód następnie przejść do kontroli.

Jeśli chcesz uniknąć kłopotów związanych zarówno z samodzielnym montażem, jak i z przeglądem, zleć montaż haka holowniczego w swoim samochodzie KIA warsztatowi samochodowemu.

Czy jesteś typem majsterkowicza, czy nie, samochód musi być ponownie zarejestrowany. Garaż może to zrobić za Ciebie. Ponadto, Twój pojazd musi odwiedzić stację kontroli pojazdów tylko wtedy, gdy ma 8 lat lub więcej.

Jeśli samochód jest nowszy niż 8 lat od daty pierwszej rejestracji, a hak holowniczy został zamontowany w autoryzowanym warsztacie, otrzymasz tak zwane "Oświadczenie o sprzęgu przyczepy niepodlegającym homologacji", które warsztat podpisał i podstemplował.

Prawidłowa jazda z hakiem holowniczym

Po podłączeniu przyczepy do samochodu należy pamiętać o zabezpieczeniu linki bezpieczeństwa. Małe urządzenie z linką musi być przymocowane do ucha haka holowniczego, aby przyczepa nie oderwała się, gdyby spadła z mocowania kuli podczas jazdy.

Wreszcie, Twoim obowiązkiem jest sprawdzenie, czy światła tablicy rejestracyjnej, kierunkowskazy i światła hamowania działają tak, jak powinny, za każdym razem przed jazdą.