• Poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wskazówki dotyczące samochodów o wysokim przebiegu wydłużające żywotność pojazdu

Jeszcze tylko jeden rok. To właśnie powtarzasz sobie, gdy kończysz kolejną naprawę swojego wiekowego samochodu. Ale jeśli zostały utrzymując się z harmonogramem konserwacji samochodu i reagując szybko na każdy wskaźnik problemów, to jest duża szansa, że dostaniesz swoje życzenie, tak długo, jak jesteś po tych pięciu wskazówek samochód wysoki przebieg.

1. Zajmij się naprawami od razu

Odkładanie napraw na później oznacza, że możesz tylko pogłębić problem. Przestrzeganie harmonogramu konserwacji to jedno, ale natychmiastowa reakcja na sygnały ostrzegawcze może zadecydować o tym, czy będziesz miał samochód, na którym możesz polegać, czy taki, który wyślesz na złomowisko. Na przykład, nieszczelna pompa wody to coś więcej niż tylko niedogodność. Pozostawiona bez nadzoru może doprowadzić do przegrzania silnika, pęknięcia uszczelki głowicy lub wypaczenia cylindrów. Dla starych samochodów, jesteś patrząc na naprawy, które mogą przekroczyć wartość pojazdu.

2. Poznaj jakość swoich części

Ze starszym samochodem można pomyśleć, że mądrze zarządzać kosztami przy użyciu niższej jakości części. Jest to zrozumiałe, ponieważ części OEM mogą kosztować więcej niż części z rynku wtórnego lub te, które można nabyć w stoczni złomowej. Niezależnie od tego, jakie części wybierzesz, takie jak pompa wody, chłodnica lub uszczelka głowicy, upewnij się, że są one odpowiednie dla Twojego samochodu. Cięcie kosztów to jedno, ale cięcie narożników może okazać się katastrofalne.

mechanik

3. Wymieniaj olej

Jeśli chodzi o wymianę oleju, zawsze należy odnieść się do instrukcji obsługi właściciela dla właściwych odstępów czasu wymiany. Jednakże, jeśli Twój samochód ma więcej niż 75 000 mil na liczniku, to uszczelki silnika są bardziej podatne na erozję, co prowadzi do wycieków. Starsze silniki mają tendencję do częstszego spalania oleju i są również podatne na powstawanie szlamu olejowego. Najlepszą odpowiedzią jest częstsza wymiana oleju, np. co 3000 mil, oraz wybór oleju o bardzo wysokiej trwałości. Wybierz olej syntetyczny, a ograniczysz tworzenie się osadów. Lub, jeśli twój samochód miał regularne wymiany oleju, standardowy olej o wysokim przebiegu z kondycjonerami uszczelnień może kontrolować zużycie oleju i zapobiegać wyciekom.

4. Zadbaj o hamulce

Odpowietrzyć hamulce i jeśli zauważysz, że płyn jest ciemny i zawiera kawałki rdzy i gumy, to remont jest priorytetem. Wymienić gumowe przewody hamulcowe i sprawdzić łożyska kół podczas demontażu wirników lub hamulców bębnowych. Naprawy hamulców to koszty, które można ponieść, dopóki się ich nie zignoruje.

5. Zabierz samochód do mechanika

Do tej pory, DIY elementy zostały omówione, ale jest czas i miejsce, aby wziąć swój samochód do mechanika. Drugi zestaw oczu, doświadczonych w tym, może zidentyfikować problemy, które można przegapić. Ponadto, mechanik, który specjalizuje się w obsłudze bardziej złożonych zadań, takich jak systemy zawieszenia i remontów silnika, może zidentyfikować problemy, zanim wymkną się spod kontroli. Może on również pomóc Ci podjąć decyzję, której nie byłbyś w stanie podjąć samodzielnie: jak na przykład uciąć straty i wysłać swojego starego przyjaciela na złomowisko.

Kończymy z tym

Kiedy powinieneś pozbyć się starego samochodu? Zawsze wtedy, gdy koszty napraw i czas stracony z powodu przestoju przekraczają Twój budżet i cierpliwość. Z drugiej strony, jeśli naprawy są możliwe do wykonania, a Ty jesteś na czas z utrzymaniem, może się okazać, że za rok będziesz myślał o nowych sposobach na utrzymanie samochodu jeszcze przez rok.