• Piątek, 24 maja 2024

Zestaw śrubokrętów do warsztatu samochodowego – jaki wybrać?

Zestaw śrubokrętów jest niezbędnym narzędziem w pracy każdego mechanika samochodowego. Jednak ustalenie, który zestaw będzie najlepszy dla twoich potrzeb, może być trudne, ponieważ ich wybór jest olbrzymi.

Wkrętaki z grzechotką

Wkrętaki z grzechotką eliminują potrzebę zatrzymywania i regulacji uchwytu wkrętaka. Są trochę droższe, ale funkcjonalne. Oprócz oszczędności czasu i wysiłku, śrubokręt jest mniej podatny na zsunięcie się ze śruby. Jeśli kupujesz pełny zestaw wkrętaków z grzechotką, zwróć uwagę na to, ile bitów jest w zestawie i czy są one mieszanką konstrukcji płaskiej i Phillipsa. Zazwyczaj będziesz potrzebować obu typów, a zestaw wkrętaków powinien zawierać co najmniej 25 bitów, aby był naprawdę przydatny w pracy. Istnieje również rodzaj wkrętaka z grzechotką, który wywiera swoją siłę podczas naciskania uchwytu, a te mogą być przydatne w wielu różnych zastosowaniach.

Wkrętaki dynamometryczne

Zestaw wkrętaków dynamometrycznych może zaoszczędzić wielu kłopotów podczas pracy przy samochodzie, ponieważ nie ma tu niebezpieczeństwa nadmiernego lub zbyt niskiego dokręcenia śruby. W niektórych przypadkach może to być niezwykle ważne. Jeśli regularnie korzystasz z klucza dynamometrycznego, najprawdopodobniej będziesz potrzebować również wkrętaka dynamometrycznego. Zestawy wkrętaków dynamometrycznych nie są zbyt drogie, ale jeśli zamierzasz je kupić, upewnij się, że zawiera wiele różnych końcówek wkrętakowych. Powinny jednak mieć gumowe uchwyty, a metal powinien być chromowany i stalowy.

Końcówki magnetyczne

Warto zainwestować w zestaw bitów do wkrętarek z końcówkami magnetycznymi. Podczas pracy w ograniczonej przestrzeni są gwarancją, że śruby nie odpadną w części silnika, do której nie masz dostępu.

Wkrętak mocy

Chociaż wkrętarki elektryczne nie nadają się do precyzyjnych prac, w których potrzebna jest większa kontrola, mogą one zaoszczędzić energii przy większych zadaniach, takich jak zdejmowanie maski samochodowej. Mogą również zapewnić większą moc. Upewnij się, że śrubokręt ma ogranicznik momentu obrotowego zapobiegający złamaniu śruby. Zestawy nasadek i obszerny zestaw szczypiec są również idealnymi dodatkami do pełnego zestawu domowego.

wkrętak

Różne końcówki śrubokrętów

Jak wiadomo, nie ma jednej uniwersalnej śruby, której można by użyć we wszystkich pracach, dlatego ważne jest, aby mieć różne rodzaje śrubokrętów i końcówek do śrubokrętów. Ważne jest również dopasowanie końcówki śrubokręta do łba śruby, ale jeszcze ważniejsze jest użycie odpowiedniego śrubokręta. Przede wszystkim zaopatrz się w końcówki o płaskim końcu: Oprócz dokręcania i luzowania śrub z rowkiem w konstrukcjach mebli, małych projektach meblarskich oraz w niektórych zastosowaniach elektrycznych, wkrętaki z płaskim łbem są używane do podważania pokrywek z puszek z farbą.

Śruby Phillips, rozpoznawalne po rozszerzeniu „+” na końcówce, są szeroko stosowane w budownictwie i obróbce drewna, przebudowie, a zwłaszcza przy montażu płyt kartonowo-gipsowych oraz w warsztatach samochodowych.

Torx - śruba Torx ma 6-punktową zagłębioną końcówkę gwiazdową i jest oznaczona numerami „T” (od T1 do T100). Wkrętaki Torx są idealne do wielu celów związanych z majsterkowaniem i budownictwem.

Hex - śruby z łbem sześciokątnym zwykle znajdują się zastosowanie w drobnych elementach wyposażenia samochodu. Wkrętaki i bity mają różne rozmiary, aby pasowały do otworów na śruby z łbem sześciokątnym od około 0,03” do 3/8”. Śruby z łbem sześciokątnym są idealne do montażu małych urządzeń, dokręcania drobnych elementów, także dekoracyjnych.