• Poniedziałek, 24 czerwca 2024

Czy Twoja Mazda potrzebuje nowego paska rozrządu?

Czy Twoja Mazda potrzebuje nowego paska rozrządu?

03 sierpnia 2017, 12:31 pasek rozrządu mazda

Na Autobutler zbadaliśmy średnią cenę wymiany paska rozrządu w samochodzie Mazda

. Cena obejmuje wszystkie oferty, które zostały podane właścicielom samochodów Mazda i jest również średnią ceną dla wszystkich modeli samochodów Mazda.
Średnia cena Min. - maks.
£ 457 £ 323 - £ 666 Uzyskaj ofertę

Ceny opierają się na wszystkich ofertach przesłanych za pośrednictwem autobutler.pl i mogą zawierać błędy lub się różnić. Prosimy o utworzenie zlecenia, jeśli chcesz otrzymać szczegółową wycenę dla swojego samochodu.

Korzystając z Autobutlera, łatwo jest uzyskać właściwą cenę za naprawę samochodu. Warsztaty wysyłają pisemne oferty wyłącznie wtedy, gdy utworzysz zlecenie i poprosisz o wycenę.

Oznacza to, że można łatwo porównać ceny i opisy dotyczące zakresu zadania. Ostatnim sprawdzianem przed wyborem warsztatu jest możliwość przeczytania opinii na profilu

każdego warsztatu.

Wszyscy użytkownicy Autobutler mają możliwość napisania opinii o warsztatach, z których korzystali, aby ułatwić Państwu wybór i uczynić go bardziej przejrzystym.

Wycena paska rozrządu - Mazda

Wymień pasek rozrządu na czas

Pasek rozrządu

samochodu jest jedną z najważniejszych części silnika. To właśnie pasek rozrządu sprawia, że wałek rozrządu i wał korbowy w silniku obracają się zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Niektóre samochody nie są wyposażone w pasek rozrządu, ale zamiast niego posiadają łańcuch rozrządu. Łańcuch rozrządu zazwyczaj wytrzymuje dłuższy czas (okres eksploatacji samochodu), ale jeśli się zużyje, zazwyczaj można to odkryć po odgłosach szarpania silnika.

Przez zużycie, łańcuch może również stać się zbyt długi, a to jest zauważalne, ponieważ samochód ma nierówną pracę silnika.

Niektóre nowsze samochody wyposażone są w lampkę ostrzegawczą, która daje znać, że coś jest nie tak. Jeśli lampka ostrzegawcza zapali się na desce rozdzielczej, należy natychmiast zatrzymać samochód i odholować go do warsztatu

.

Samochody z paskami rozrządu

Wracając do samochodów z paskami rozrządu. Wymiana paska roz

rządu w samochodzie może być stosunkowo kosztowną sprawą. W związku z tym wielu właścicieli samochodów odkłada tę naprawę nieco dłużej niż powinni.

W książce serwisowej Twojej Mazdy

producent podaje zalecany czas, przez jaki można jeździć samochodem, zanim pasek będzie wymagał wymiany.

W nowszych samochodach jest to do 200 000 km. Jednocześnie podana jest też zasada, że np. pasek nie powinien mieć więcej niż 5-10 lat.

Oznacza to, że istnieje ryzyko konieczności wymiany paska rozrządu w Twojej Mazdzie przed przejechaniem przez nią 200 000 km. Ważne jest również, aby zrozumieć, że instrukcja powinna być rozumiana jako "najpóźniej, a najlepiej wcześniej".

Wycena paska rozrządu - Mazda

Jak często należy wymieniać pasek rozrządu w samochodzie Mazda?

Ważne jest, aby przestrzegać wytycznych producenta, ale jednocześnie ważne jest, aby omówić to z mechanikiem podczas przeglądu serwisowego Mazdy

. Czasami producenci zmieniają swoje zalecenia, a warsztaty są zawsze na bieżąco w tych sprawach.

Pasek nigdy nie powinien wyglądać na zużyty lub mieć postrzępionych krawędzi. Jest to wyraźny znak, że pasek jest gotowy do wymiany. Jeśli nie wymienimy go na czas, ryzykujemy, że pęknie podczas jazdy i poważnie uszkodzi silnik.

Powodem, dla którego nie jest tanie, aby wymienić pasek rozrządu jest to, że część silnika musi być zdemontowane. Zadanie wymaga, aby mechanik usuwa zarówno generatora i pompy wody, a jeśli te części są również zużyte, garaż będzie wymienić je jednocześnie.

Pozwól mechanikowi wymienić pasek rozrządu

Jest to nawet możliwe, aby wymienić pasek rozrządu siebie, ale jest to jedno z zadań, które nie jest zalecane, aby rozpocząć na chyba że jesteś w 100 procentach pewny, jak to zrobić. Praca może być trudna, a w przypadku popełnienia błędów grozi koniecznością zakupu nowego silnika do Mazdy.

Ponieważ wymiana paska rozrządu wymaga rozebrania części silnika, warsztaty podadzą różne szacunki, ile czasu to zajmie. Dlatego warto sprawdzić poszczególne oferty i przekonać się, ile godzin zajmie mechanikowi wymiana paska.

Nowo zakupiony samochód używany - pamiętaj o wymianie paska rozrządu

Ważne jest, aby od czasu do czasu mieć oko na pasek rozrządu samochodu lub przynajmniej upewnić się, że Twój mechanik to robi.
Gdy pasek rozrządu pęknie, może to spowodować poważne uszkodzenie silnika.

Jeśli rozważasz zakup używanego samochodu, upewnij się, że sprzedawca oświadczył, kiedy pasek rozrządu był ostatnio wymieniany. Najlepszą rzeczą w związku z zakupem jest, aby poprzedni właściciel wymienił

pasek rozrządu. W ten sposób unikną Państwo smutnego sporu, jeśli pasek pęknie krótko po zakupie używanego samochodu.

Uzyskaj oferty na paski rozrządu - Mazda