• Poniedziałek, 22 lipca 2024

Jak usunąć rdzę z rury wydechowej?

Jak usunąć rdzę z rury wydechowej?

02 czerwca 2015, 16:03 wydech

Wszystkie nowoczesne rury wydechowe zostały zaprojektowane tak, aby były odporne na rdzę, ale to tylko spowalnia to, co nieuniknione. Najlepszym sposobem na utrzymanie rury wydechowej wolnej od rdzy jest podjęcie środków zapobiegawczych, aby zapobiec jej powstawaniu w pierwszej kolejności, ale jeśli już masz zardzewiałe wydechy, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci oczyścić wydech.

Otrzymuj oferty na naprawę układu wydechowego

Istnieje kilka sposobów, w jaki sposób można oczyścić wydech

samodzielnie, a dobrą wiadomością jest to, że większość z nich nie wymaga posiadania specjalistycznego lub drogiego sprzętu. Rezultaty, jakie osiągniesz, będą zależały wyłącznie od tego, jak mocno rdza uszkodziła rurę wydechową.

Brillo Pads i mydło

Jeśli na rurze wydechowej osadziła się niewielka ilość rdzy, należy użyć mokrego pada brillo i zastosować niewielki nacisk na dotknięty obszar, aby usunąć lekkie ilości rdzy. Jeśli nie możesz złapać brillo pad następnie mały kawałek wełny stalowej i wiadro ciepłej wody z mydłem zrobi to samo zadanie. Należy pamiętać, że przy użyciu tej metody może zostawić zarysowania na wydechu, więc jeśli szukasz doskonałego wykończenia końcowego, to prawdopodobnie nie jest to najlepsza metoda do wykorzystania.

Ocet

Jeśli martwisz się o zarysowania wydechu na zewnątrz, biorąc kawałek starej szmatki i moczenia go w occie może być lepszym rozwiązaniem. Kwas w occie rozluźnia cząstki rdzy, ale nie jest na tyle silny, aby uszkodzić metal samej rury. Biały ocet ma tendencję do dawania najlepszych wyników.

Namocz starą szmatę lub tanią ścierkę do naczyń w occie i owinąć ją wokół zardzewiałego obszaru wydechu. Im dłużej pozostawisz ścierkę na miejscu, tym lepsze będą wyniki. Po tym, jak pozwolisz mu odpocząć przez jakiś czas, zabierz szmatkę i przetrzyj rurę wodą, aby usunąć rozluźnioną rdzę. Powinieneś zobaczyć dramatyczną różnicę.

Uzyskaj oferty na naprawę układu wydechowego

Coca-Cola

Jeśli nie możesz dostać w ręce białego octu, Coca-Cola jest następną najlepszą rzeczą. Zawiera ona kwas fosforowy, który, podobnie jak ocet, może przeżreć cząsteczki rdzy bez uszkadzania samej rury wydechowej. Otrzymasz najlepsze wyniki poprzez usunięcie całego wydechu i moczenia go przez kilka godzin dzień lub dwa w wiadrze Coca-Cola. Kiedy już pozwolisz mu się moczyć przez długi czas, wytrzyj wydech mokrą szmatką.

Folia i ocet

Jeśli rdza na wy

dechu jest uporczywa, a metody szmatkowe okazują się mniej niż skuteczne, ta metoda może okazać się znacznie lepsza. Zgnieć kulkę folii aluminiowej i zanurz ją w occie, aby wyszorować rdzę z wydechu.

Wszystkie te metody nie wystarczą do usunięcia rdzy z rury wydechowej. Gdy rdza zacznie się tworzyć na wydechu, jest bardzo mało prawdopodobne, aby kiedykolwiek dostać go patrząc zupełnie nowy ponownie. Jeśli po wypróbowaniu kilku metod wymienionych powyżej, nie jesteś zadowolony z wyników, wtedy możesz mieć tylko jedną opcję otwartą dla Ciebie: nowy wydech. Jeśli jest to doskonała estetyka, której szukasz, to wymiana całej rury wydechowej jest prawdopodobnie jedynym sposobem, w jaki będziesz w stanie to osiągnąć. Metody wymienione powyżej pomogą osiągnąć znaczną poprawę, ale jeśli istnieje znaczna ilość rdzy, która się nagromadziła, to prawdopodobnie nigdy nie będziesz w stanie usunąć jej w całości.

Uzyskaj nawet oferty na naprawę układu wydechowego

Wszystko o Wydech

 • Jak zdiagnozować problemy z układem wydechowym?
 • Jak naprawić rozszczepiony wydech
 • Jak chronić wydech przed rdzą
 • Jak usunąć rdzę z rury wydechowej
 • Co to jest katalizator?
 • Jak wymienić katalizator?
 • Co to jest filtr cząstek stałych w silnikach wysokoprężnych?
 • Jak wymienić filtr cząstek stałych w silniku wysokoprężnym (Wymiana DPF)
 • Co to jest środek czyszczący do filtra cząstek stałych? Jak go używać.
 • Dlaczego filtr cząstek stałych jest wymagany przez prawo?
 • Co to jest regeneracja DPF?