• Poniedziałek, 24 czerwca 2024

Nieudany test MOT?

Test MOT nie udał się?

28 stycznia 2015, 15:00 MOT Test MOT

Jeśli nie przygotujesz odpowiednio swojego samochodu do egzaminu MOT, to jest całkowicie możliwe, że może on nie zdać egzaminu. Jeśli twój samochód nie przejdzie przez coś, co mogłeś sprawdzić wcześniej, będziesz wiedział, aby nigdy nie pozwolić, aby to się powtórzyło! Jest to niezwykle irytujące, ale to nie koniec świata. Jeśli twój pojazd nie zdał egzaminu MOT, dostaniesz czas, w którym możesz naprawić to, co jest z nim nie tak, zanim ponownie przejdziesz badania.

Uzyskaj oferty na MOT

Lepsze przygotowanie i przewaga

Teraz, gdy twój pojazd nie

przejdzie przeglądu technicznego, otrzymujesz dokument, który mówi dokładnie, jakie usterki należy naprawić, aby zdać następnym razem. Oznacza to, że wszystko, co musisz zrobić, to zdecydować, gdzie zabrać swój samochód, aby go naprawić i dać im znać, jakie są problemy. W ten sposób, można zagwarantować, że po dokonaniu niezbędnych napraw, jak stwierdzono w dokumencie, Twój samochód będzie łatwo przejść jego następnego MOT. Dokument ten daje również łatwy sposób na wyjaśnienie, co jest nie tak z twoim samochodem w innym warsztacie, nawet jeśli osobiście nie rozumiesz dokładnie, na czym polegają problemy.

Napraw samochód

Warsztat, który przeprowadził przegląd techniczny, prawdopodobnie poda Ci ofertę na wykonanie napraw i ponowne sprawdzenie samochodu. Jednakże, tylko dlatego, że przeprowadził on MOT nie oznacza, że musi dokonać napraw. Jeśli nie wiesz, czy cena, którą Ci podali jest uczciwa, ponieważ nie masz pojęcia, ile powinny kosztować naprawy, możesz uzyskać lokalne wyceny tutaj w Autobutler.

Jeśli wybierzesz inny garaż do przeprowadzenia naprawy, a następnie trzeba będzie upewnić się, że mogą one naprawić problemy i ponownie przetestować samochód w czasie, który został podany. Należy pamiętać, że trzeba będzie zapłacić drugą opłatę za test MOT, aby samochód został ponownie przetestowany po dokonaniu napraw. Niektóre warsztaty mogą zaoferować ponowny test samochodu dla Ciebie za darmo, jeśli są one te do przeprowadzenia napraw, ale mogą one zaoferować droższe cytatem. Upewnij się, że bierzesz pod uwagę oba elementy, gdy decydujesz, kogo wybrać do naprawy pojazdu.

Uzyskaj oferty na kontrolę przed MOT

Częściowe ponowne testy

Jeśli zostawisz swój samochód w tym samym warsztacie, który przeprowadził MOT w pierwszej kolejności, aby zakończyć naprawy, mogą oni być w stanie przeprowadzić częściowy retest. To jest, gdy tylko części samochodu, które nie przeszły początkowego MOT są testowane ponownie. Musiałoby to być przeprowadzone w ciągu 10 dni roboczych od pierwszego MOT.

Częściowe ponowne badania są często bezpłatne lub są pobierane za ułamek ceny pełnego MOT, ale nie mogą być przeprowadzone, jeśli zabierzesz swój pojazd z warsztatu przed ponownym badaniem. Jeśli Twój pojazd nie przejdzie częściowego ponownego badania, to niestety będzie musiał być poddany pełnemu ponownemu badaniu, a to będzie wymagało ponownego uiszczenia całej opłaty.

Ponowne badanie w terminie

Pamiętaj, że nie możesz legalnie prowadzić swojego pojazdu, jeśli nie masz ważnego przeglądu technicznego. Możesz zostać oskarżony, jeśli zostaniesz złapany na prowadzeniu samochodu po tym, jak nie przeszedł on testu MOT i zanim został naprawiony. Otrzymasz okres czasu, w którym musisz dokonać naprawy po tym, jak Twój pojazd nie przejdzie testu. Upewnij się, że przestrzegasz tego ograniczenia czasowego, w przeciwnym razie Twój pojazd nie zostanie uznany za zdatny do ruchu drogowego.

Uzyskaj oferty na przeglądy przed MOT

Wszystko o MOT

  • Pamiętaj o przeglądzie technicznym swojego samochodu
  • Sprawdź status MOT pojazdu
  • Jak przygotować samochód do przeglądu technicznego
  • Tani test MOT
  • Kiedy idziesz na swój MOT
  • Co zrobić, jeśli test MOT nie powiedzie się?